Sold
Listing Courtesy of:
GAMLS / Chapman Hall Realtors
GAMLS / Chapman Hall Realtors 70 Grayson Lane Covington, GA 30016
Sold on 06/09/2020
$195,000 (USD)
Sold Date:
06/09/2020
06/09/2020
Taxes
$1,611(2018)
$1,611(2018)
Lot Size
6,534 SQFT
6,534 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2002
2002
GAMLS
Last checked May 13 2026 at 12:01 AM GMT+0000
GAMLS
Last checked May 13 2026 at 12:01 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
Property Features
- Fireplace: 1
Living Area
- 2,326 sqft
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Mar 01, 2020
Price Changed
$195,999
-2%
-$3,901
Feb 19, 2020
Price Changed
$199,900
-2%
-$5,000
Feb 07, 2020
Price Changed
$204,900
-2%
-$5,100
Jan 23, 2020
Listed
$210,000
-
-